Fotolustro dotacje i nasza pomoc w ich uzyskaniu

Fotolustro dotacje i nasza pomoc w ich uzyskaniu

Fotolustro dotacje i nasza pomoc w ich uzyskaniu

Początek roku to idealny moment na podjęcie decyzji dotyczących założenia lub rozwoju firmy. Spytają Państwo dlaczego? Otóż, w tym właśnie momencie roku najłatwiej pozyskać dodatkowe środki – dofinansowanie bieżącej lub dopiero zakładanej działalności gospodarczej.

Nasza firma oferuje pomoc naszym przyszłym klientom w uzyskiwaniu dofinansowań. W jaki sposób? Odpowiedzi znajdziecie Państwo w niniejszym artykule. Zachęcamy do lektury i kontaktu z nami.

Z obserwacji naszych własnych, ale też z doświadczeń naszych klientów wynika jasno, iż dużo prościej uzyskuje się dodatkowe środki w postaci np. dotacji na działalność gospodarczą, właśnie na początku roku. Warto zastanowić się, dlaczego tak się dzieje.

Otóż urzędy pracy, ale też inne organy przyznające dofinansowania np. lokalne grupy działań, na początku roku uchwalają nowe budżety pieniężne na kolejny rok kalendarzowy oraz otrzymują nowe pule środków finansowych do rozdysponowania wśród przedsiębiorców.

Gdzie zatem udać się w pierwszej kolejności po takie środki? Gdzie najłatwiej uzyskać dodatkowe środki na finansowanie planowanych inwestycji?

Lokalny Urząd Pracy

W pierwszej kolejności rekomendujemy udać się do lokalnego, właściwego dla miejsca prowadzenia działalności gospodarczej urzędu pracy. Tak wiemy, jaką sławą owiane są urzędy w Polsce, ale nasze doświadczenia pokazują, że tam właśnie najłatwiej pozyskacie Państwo dotacje na zakładaną działalność gospodarczą. Oczywiście potrzebne będzie trochę samozaparcia, trochę uporu, trochę cierpliwości i przede wszystkim wytrwałości, ale to w urzędzie pracy właśnie najszybciej otrzymacie Państwo środki finansowe. W urzędzie należy dowiedzieć się w kwestii terminów składania wniosków, no i oczywiście pobrać oraz wypełnić sam wniosek.

Co ważne, środki otrzymane z urzędu pracy są bezzwrotne, a ich wysokość uzależniona jest od regionu prowadzenia działalności oraz kilku innych czynników. Zwykle jest to kwota rzędu 20 000 – 25 000 zł. Taka kwota z powodzeniem pozwoli Państwu zainwestować w zakup jednego (bądź kilku) z naszych produktów, fotobudek lub fotoluster oraz dokupić niezbędne akcesoria, takie jak namioty z podświetleniem LED, ścianki LED, tła, stelaże, materiały do druku, pokrowce czy gadżety imprezowe.

Co jeśli urząd pracy nie wchodzi w grę?
Dotacje z Unii Europejskiej

Jeżeli z jakiegoś powodu pomoc z urzędu nie wchodzi w grę, należy zorientować się z jakich programów możliwe jest skorzystanie w Państwa regionie, np. konsultując to punkcie informacyjnym dotacji. Takie punkty  można wyszukać na tej stronie rządowej:

https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/punkty#/

 

Rekomendujemy Państwu również znalezienie lokalnej jednostki odpowiedzialnej za dystrybucję środków finansowych z unii europejskiej dla przedsiębiorców. Często jednostki te mają swój ściśle określony obszar działania, w swoim „zasięgu” kilka gmin, kilka miast, dzielnic, a w ich nazwie często spotkacie Państwo skrót LGD, którego rozwinięciem jest „lokalna grupa działania” (choć nie jest to być regułą). Pracują w nich wyszkoleni konsultanci, którzy na pewno pomogą w stworzeniu wniosku.

W tym momencie należy jednak zaznaczyć, że procedury i „papierologia” będą dużo bardziej rozbudowane niż w przypadku urzędów pracy. Dłużej również oczekuje się na otrzymanie środków, ale z kolei limity środków, o które można będzie wnioskować są wyższe. W przypadku nowo zakładanej działalności gospodarczej są to kwoty rzędu 50 000 – 60 000 zł, a w przypadku dofinansowania na rozwój istniejącej działalności są to kwoty rzędu 200 000 do nawet 250 000 zł.

Nasza pomoc w uzyskiwaniu dotacji przez naszych klientów

Nasza firma aktywnie włącza się w pomoc naszym przyszłym klientom w pozyskiwaniu środków finansowych. Bardzo chętnie wspieramy naszych klientów w „walce” z urzędami. Oferujemy naszym klientom szereg narzędzi, dzięki którym zwiększają swoje szanse w uzyskaniu pozytywnej oceny wniosku. Dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem:

 • wysyłamy przykładowe wnioski, z wypełnionymi przez nas pozycjami dotyczącymi fotolustra / fotobudki, ich kosztów eksploatacji itp.
 • wysyłamy przykładowe biznesplany
 • prowadzimy szkolenia w zakresie obsługi naszych produktów – szkolenia kończymy certyfikatem, który mogą Państwo dołączyć do składanego wniosku, a w składanym wniosku, w rubryce „przebyte kursy / szkolenia” mogą Państwo wpisać ukończenie fachowego kursu, zwiększając w ten sposób ogólną punktację wniosku i swoje szanse na pozytywną decyzję
 • doradzamy w zakupach
 • doradzamy w kwestiach ściśle związanych z prowadzeniem firmy:
  • sprawy ZUS
  • księgowość
  • wybór odpowiedniej klasyfikacji działalności gospodarczej wg numeru PKD
  • podatki
 • i wiele, wiele innych kwestii, których nie sposób w tym miejscu wszystkich wymienić

A więc zapraszamy do kontaktu. Działając razem, wspólnie możemy odnieść wielki sukces!

Inne formy finansowania inwestycji?

Oczywiście, jest wiele możliwości. Wystarczy tylko wymienić leasing, raty, wynajem krótko i długoterminowy. Ale o tym wszystkim przeczycie Państwo w kolejnym artykule, który niebawem ukaże się na naszej stronie internetowej. A więc zapraszamy do częstych odwiedzin.